top of page

İstanbul Vize Danışmanı

Güncelleme tarihi: 16 MarİSTANBUL VİZE DANIŞMANLIK


Merhabalar Değerli Arkadaşlar;


Pandemi dönemi sonrası ve bugünlerde de devam eden vize retleri ile sık sık karşılaşmaktayız. Yurtdışına çıkmak isteyen T.C. Vatandaşlarının genel olarak şikayet ettiği durumların başında konsoloslukların vize ret kararları ve aylar, hatta yıllar sonrasına verilen vize randevuları gelmektedir. Amerika vizesi başvurularında sıklıkla karşılaştığımız, randevu tarihlerinin aylar hatta yıllar sonrasına verdikleri konusu, birçok kişi tarafından,konsoloslukların Türk vatandaşlarına artık vize verme taraftarı olmadıklarını düşündürmeye başladı. Bu yazımızda İstanbul Vize Danışmanları arasında yüksek onay oranlarına ulaşmış bir vize danışmanı olan İstanbul HGY Vize Danışmanlık olarak doğru ve sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bilgileri sizler ile paylaşacağız. Tabii bu bilgilerin yanı sıra; Hangi ülkelere vize danışmanlığı hizmeti verdiğimiz, vize danışmanlığı hizmetlerimizin içeriği, vize başvurunuz öncesi ve sonrasında neler yapmanız gerektiği gibi birçok faydalı bilgiyi de sizler ile paylaşıyor olacağız.

İstanbul Vize Danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık, sadece İstanbul içi değil, Türkiye’nin tüm illerine danışmanlık hizmeti veren bir Vize Danışmanı’dır.


İSTANBUL VİZE DANIŞMANI NE YAPAR?


İstanbul’da yaşıyor ve bir ülkeye vize başvurusu yapıyorsanız, kesinlikle bir vize danışmanı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle, ret ile sonuçlanan bir çok vize başvurusu, başvuruyu yapan kişi için hem zaman, hem de maddi kayıp olmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir yardım almanız, çoğu başvurularda danışanları hem zaman kaybı yaşamalarından hem de maddi külfete girmekten kurtarmaktadır. Vize danışmanınız öncelikle hangi ülkeye ve hangi vize türünde başvuru yapmak istediğinizi sorar. Bizleri arayan tüm danışanlarımıza Vize Uzmanı’mızın sorduğu ilk soru bu olmaktadır. Daha sonra o vize türünün alınabilmesi için yeterli şartların sizde olup olmadığını anlayabilmek için sorular sorar. Bu sorulara daha ayrıntılı olarak değineceğiz. Eğer danışmanımız o ülkenin o vize türüne başvurabilecek durumda iseniz, işlemlerinize başlar. Evraklarınız hazırlanır, randevunuz alınır ve başvurunuz yapılır.

Eğer vize uzmanımız o anki durumunuzun vize başvurusuna uygun olmadığını size söyler ise, dilerseniz uygun hale gelmeniz için yapmanız gerekenleri size iyi niyetli olarak tavsiye eder.

Bazı danışanlarımız bu tavrımızdan dolayı tepki gösterebiliyorlar ama kendilerine bunu iyi niyet ile söylediğimizi de biliyorlar. Bizim için önemli olan, herkesin vize danışmanlık hizmeti alması ve fazladan para kazanmamız değil, doğru zamanda yapılmış doğru başvurular ile insanları hayallerine kavuşturmaktır.

İstanbul Vize Danışmanlık firmaları arasında HGY Vize Danışmanlık’ı öne çıkaran en iyi özelliklerinden birinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Yine de “Neden Bir Vize Danışmanı İle Çalışmalıyım?” diye sorarsanız, bu konu ile ilgili yazdığımız detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


İSTANBUL VİZE DANIŞMANIMIZ İLE ÖN GÖRÜŞME


Tatil yapmak istediğiniz ülkeye karar verdiğinizde, hemen bizleri arayarak vize danışmanımız ile görüşebilirsiniz. Bazen ülkelerin vize şartları, sizlerin başvurduğunuz döneme uygun olmayabilir veya biraz daha zamana ihtiyacınız olabilir. Biraz daha zamana ihtiyacınız olabilir derken neyi kastediyoruz? Mesela Almanya turistik vizesine başvurmak istiyorsunuz ve Türkiye’de sigortalı olarak 3 aydır çalıştığınızı varsayalım. Bu durumunuza göre Almanya’ya tatile gitmek için yapacağınız bir vize başvurusunun muhtemelen sonucu olumlu olmayacaktır. Çünkü başvurduğunuz vize türünün konsolosluğuna hazırlayacağımız belgeler ile uyumlu olması çok önemlidir. 3 aylık sgk girişi olan bir adayın, başka bir ülkeye tatile gideceği konusu biraz soru işareti yaratabilir. Başvurunuzu yapmadan önce vize uzmanlarımızdan biri ile görüşmeniz size ciddi anlamda tecrübe kazandıracaktır.

Vize danışmanlarımızdan veya vize uzmanlarımızdan alacağınız ön bilgi için ücret ödemek zorunda olmadığınızı sizlere bildirmek isterim.


VİZE BAŞVURUM İÇİN BANKA HESABIMDA NE KADAR PARA OLMALI?


Vize başvurunuzu yaparken, ülkelerin başvuru belgeleri arasında görmek istedikleri en önemli belgelerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki; Banka hesap dökümünüzdür. Almanya turistik vize başvurularınızda, İtalya Turistik Vize Başvurularınızda veya Amerika Turistik Vize başvurularınızda genellikle son 3 aylık banka hesap dökümlerinizi ve son bakiyeyi gösteren banka dökümünü de evraklarınıza ekliyoruz. Bizlere en çok gelen sorulardan biri olduğu için, banka hesap dökümünüzde ne kadar paranın vizenizi almak için yeterli olacağı konusuna özellikle değinmek istedim.

Bizden danışmanlık hizmeti alan tüm danışanlarımıza İstanbul Vize Danışmanı olarak şunu söylüyoruz.

Başvurduğunuz vize türü ile sunacağınız evrakların birbirini doğruluyor olması çok önemlidir. Varsayalım ki; 1 haftalık bir Amerika tatili yapmak istiyorsunuz. Amerika tatili yapabilmeniz için Amerika turistik vize başvurusu yapacaksınız. Hesabınızda ne kadar olması gerektiğine gelin beraber bakalım. (Vereceğim rakamlar ortalama ücretlerdir.)

 • Gidiş dönüş uçak bileti: 1500 dolar

 • 1 Haftalık otel ücreti: 100*7= 700 dolar

 • 1 Haftalık Yemek Ücreti: 70*7= 490 dolar

 • Amerika’da günlük ulaşım: 20*7= 140 dolar

 • Bütün bunların üzerine +500 dolar daha eklemek istiyorum.

Toplamda: 3330 dolar yapıyor. Bu günün kuru ile, 63 bin tl gibi bir rakam. Demek ki Amerika’da 1 haftalık tatil yapabilmeniz için hesabınızda 63 bin tl paranız olması gerekiyor. Ama hesabınızda sadece 63 bin tl’nizin olması sizce bu vize için yeterli mi? Bence değil. Kendinizi konsolosluk görevlisinin yerine koymanızı tavsiye ederim. Siz olsanız, biri Amerika turistik vize almak istese, 1 haftalık tatil planı olduğunu söylediğinde, hesabındaki paranın o 1 haftalık tatili karşıladığını ama başka parasının olmadığını görseniz siz vize verir miydiniz?

Sanırım Amerika tatil planı için verdiğimiz örnekte, ortalama bir Amerika tatili için hesabınızda minimum olması gereken paranın ne kadar olması gerektiğini anlamışsınızdır. Amerika turistik vize görüşmesinde çoğu zaman hesabınıza bakılmayabiliyor. Bu doğru bir bilgi evet. Fakat zaten bakılmıyor deyip bu kadar önemli bir belgeyi yanınızda götürmemeniz büyük bir hata olur. Bunu da belirtmek istedim.

Amerika turistik vizesi ile ilgili başvuru şartları ve detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amerika turistik vize örneğimizdeki tatil harcama planınız, Almanya Turistik Vize başvurunuz, İtalya Turistik Vize Başvurunuz (ve diğer Schengen Ülkeleri de dahil), İngiltere Turistik Vize başvurunuz, Kanada Turistik Vize başvurunuz için de geçerlidir.


İSTANBUL VİZE DANIŞMANI VİZENİZİ GARANTİLER Mİ?


İstanbul Vize Danışmanları arasında yüksek onay oranlarına ulaşmış olmamızdan dolayı bu soruyu da genellikle bize soruyorlar. Açık ve net bir cevap vermemiz gerekirse; Bizimle çalışmanız vizenizi garantilemez. Sadece bizimle değil, hiçbir vize danışmanı sizin vizenizin onaylanacağını garanti edemez. Eğer garanti ediyorsa o kişiler ile çalışmayı lütfen birkaç kere daha düşünün.

Unutmayın ki; Vizenizi değerlendirecek ve son kararı verecek kurum, konsolosluktur.HGY VİZE DANIŞMANLIK’IN VİZE ONAY SIRRI NEDİR?

Her zaman söylediğimiz ve yazımızın genelinden de anlayabileceğiniz üzere; İmkansız bir vize türü yoktur. Fakat doğru durumda doğru yapılmış bir vize başvurusu vardır. Bu ne anlama geliyor diye sorarsanız; İstanbul Vize Danışmanlık firmaları arasında işini iyi yapan firmalar olduğu gibi, işlerini iyi yaptıklarını düşünmediğimiz firmalar da vardır. Takdir edersiniz ki; Bizler, verdiğimiz danışmanlık hizmeti karşılığında bir ücret almaktayız. Ne kadar çok danışmanlık hizmeti verirsek o kadar çok para kazanabiliriz bu doğru. Fakat bunu yaparken, sırf bizden danışmanlık alsınlar diye o vizeyi alamayacak birine de danışmanlık yapmıyoruz. Fakat ücretsiz olarak, o vizeyi alması için kendi durumunda ne gibi eksiklerini tamamlaması gerektiğini de anlatıyoruz. Bunların yanı sıra evraklarınızın en ince ayrıntısına kadar tekrar tekrar kontrol ediyor, başvuru formunuzu eksiksiz dolduruyor ve vize başvurunuzu yapıyoruz.

Vize onaylarımızın yüksek olmasını şu başlıklar ile özetlememiz doğru olur.

 • Vize türüne uygun adaylar olması

 • Adayın maddi durumunun o vize türü için uygun olması

 • Adayın Türkiye’ye bağlılıklarını kanıtlayabilmek

 • Doğru doldurulmuş formlar

Ve vize onayı… ❤️


Lütfen o arkadaşım vizesini aldı. Bende alırım tavrı ile yaklaşmayın. Her vize türünün, kişiye özel olduğu konusunun ne kadar önemli olduğunu her seferinde söylüyoruz.


İSTANBUL SCHENGEN VİZE DANIŞMANI


Yazımızın başından beri Vize Danışmanlığı ile ilgili genel bilgilerden bahsettim. Biraz daha ayrıntılı bilgiler ile sizleri aydınlatmak isterim. Her ülkenin vize başvuru şartları ve tarzı, birbirinden farklıdır. Tarzı ne anlama geliyor? Schengen ülkelerine yapılan başvurular genelde evrak üzerinden ilerler. İstenen belgeler ve doldurulması gereken formlar üzerinden vize başvuru işlemi yapılır. Fakat Amerika turistik vize başvurusunda form doldurulur, evraklar hazırlanır ve konsoloslukta yapılacak olan bir görüşmeye davet edilirsiniz ve size sorular sorar.

HGY Vize Danışmanlık olarak, İstanbul Schengen Vize danışmanlığı da yapmaktayız. İstanbul dışında yaşıyorsanız da bizlere ulaşabilir ve Schengen Vize Başvurularınız için bir vize uzmanımız ile görüşüp vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.


SCHENGEN VİZE BAŞVURU BELGELERİ

Herhangi bir schengen ülkesinden vize almak istiyorsanız bir takım belgelerinizi tamamlamanız gerekmektedir ve ülkeden ülkeye evraklarda bir takım değişiklikler olabilir. Almanya üzerinden aldığınız Almanya Schengen vizesi evrakları ile İtalya üzerinden alacağınız İtalya Schengen vizesi evrakları benzer olabilir fakat ülkelerin vize politikalarına göre başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Ülkelerin başvuru şartları ve başvuru evraklarını web sitemizden detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Schengen vize başvurularınız için sahip olmanız genel durum şu şekilde sıralanabilir.

 • Başvuru formu (o ülkeye özel doldurulacak)

 • Pasaport (Geçerli bir pasaport olmalı)

 • Çalışan iseniz sigorta dökümünüz.

 • Son 3 aylık banka hesap dökümünüz (tatil planınızı karşılayabileceğinizi göstermeli)

 • Varsa davet yazınız

 • Tatil süreniz boyunca izinli olabileceğinizi gösteren işyeri belgesi

Genel anlamda bu belgelere sahipseniz herhangi bir Avrupa ülkesinden Schengen Vizesi alabilirsiniz. Fakat tekrar altını çiziyorum, bunlar en olmazsa olmaz belgelerdir. Lütfen gitmek istediğiniz ülkeyi web sitemizdeki sayfasından bulunuz ve başvuru şartlarına ve gerekli evraklar listesine bakınız. En çok tercih edilen ülkeleri link olarak buraya bırakıyorum.

-Almanya turistik vizesi

-İtalya turistik vizesi

-Fransa Turistik Vizesi

-Hollanda Turistik Vizesi

-Malta Turistik Vizesi

-İsveç Turistik Vizesi

-Bulgaristan Turistik Vizesi

-Yunanistan Turistik Vizesi

Yukarıdaki ülkelerden birine gitmek istiyorsanız üzerlerine tıklayarak başvuru şartlarını inceleyebilirsiniz.


AMERİKA VİZE DANIŞMANI


Harika bir New York tatil planınız var ve Amerika vizesi almak istiyorsanız, İstanbul Vize Danışmanlık olarak ABD VİZE başvurularınızda da yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Pandemiden sonra çok fazla ret verdiğini düşündüğünüz bu vize türünde gerçekten çok fazla ret var mıdır? Şöyle düşünebilirsiniz arkadaşlar. Pandemiden önce yurtdışına çıkmak isteyen kişi sayısı ile pandemiden sonra Amerika’ya gitmek isteyen kişi sayısına bakarsanız, bu duyduğunuz retlerin nedenini de anlayabilirsiniz. O kadar çok yanlış başvuru var ki; Emin olun siz de konsolosluk görevlisi olsanız siz de ret verirdiniz diye düşünüyorum. Her ülkenin bir vize politikası olduğunu daha önce de söylemiştim. Bu yazımda Amerika vizesi almak isteyenler için çok fazla ip ucu vereceğim. Amerika vizesi’nde dikkat etmemiz ciddi hususlar var. Bir vize danışmanımız ile görüştüğünüzde Amerika turistik vize almak istediğinizi söylediğinizde size hemen şunu soracaktır.

-Daha önce vize ile gidilebilen bir ülkeye gittiniz mi?

Evet arkadaşlar. Bu soruyu ilk bizden duyacaksınız, ikinci duyacağınız yer ise, başvurunuzu yaparsanız, Amerikan Konsolosluğu’nda yapılacak olan görüşmede duyacaksınız. Çünkü Amerika turistik vizesi almak istediğinizde, Amerika sizin seyahat geçmişinizi çok önemser. Boş bir pasaport ile Amerika vizesi alma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.

Pandemiden sonra kulaktan dolma bir çok bilgi ile, Amerika’da daha iyi bir hayat yaşarım mantığı ile hiçbir ülkeye gitmemiş bir çok kişiden ret aldıklarını duyabilirsiniz. Zaten bu ret sebebi de ülkenize geri döneceğinize inanmamalarından kaynaklı bir sebep olmuştur. Bu hususta doğru yönlendirilmiş olmak ve doğru bir başvuru yapmak çok önemlidir. Hiç bir vize imkansız değildir fakat doğru yapılmış bir vize başvurusu ABD Vize görüşmenizde onay alabilmeniz için çok önemlidir.

Bu nedenle bir vize danışmanı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz arkadaşlar. Her aldığınız ret, bir sonraki başvurunuzu daha zor hale getirecektir. ABD konsolosluğu’nun son zamanlarda aldığı bir kararı ve nedeni birazdan size anlatacağım. Bu alınan son kararda; Burada yazdığım tüm bilgileri doğrular nitelikte bir karardır.

Amerika Vizesi Başvurularınız için vize uzmanımız ile yapacağınız ön görüşmede vize uzmanımız vizenizi alabileceğinizi düşünürse, vize başvurusu işlemlerinize başlar. Öncelikle randevunuzu alıyoruz. Randevuların çok ileri tarihlere verildiği doğru bir bilgi. Fakat HGY Vize Danışmanlık ile çalışan danışanlarımız için düzenli olarak kontrollerimizi yapıp randevu tarihlerini öne çekmekteyiz. HGY Vize danışmanlık ile Abd turistik vizesi başvurunuzu yaptıysanız, bir adım öndesiniz demektir.

Bu süreçte öncelikle sizden bir takım bilgiler ister. Bu bilgiler doğrultusunda doldurulması gereken DS-160 adlı formu sizin adınıza doldurur ve hazırlamanız gereken evrakları size bildirir.

Randevu tarihiniz yaklaştığında, konsolosluktaki görüşmenize sizi hazırlar. Amerika Vize görüşmenizde şunu söyleyebilirim ki; Hazırladığınız hiçbir evrağa bakmayabilirler. Fakat yine de bizler tüm evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlarız. Unutmayın; Amerika vize görüşmesinde evraklar yüzde 30 ise, vize görüşmeniz yüzde 70 ağırlığındadır ve bu görüşmeye profesyonel bir Amerika Vize Uzmanı ile hazırlanmanız çok önemlidir.

Amerika Vizesinde uzman olan Vize Danışmanlarımız, her gün birçok kişiyi bu görüşmeye hazırlıyor, hangi durumdaki adaya hangi soruları sorabileceklerini çok iyi biliyorlar. Biz sizlerin bu vizeyi alabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Vize görüşmesinde her şey sizde bitiyor…


AMERİKA VİZE RANDEVUSUNDA SON DURUM


Geçtiğimiz günlerde Amerika vize randevularımızı alırken sisteme yeni bir soru eklendiğine şahit olduk. Başvurulan vize türünden son 24 ay içerisinde ret aldınız mı? Eğer cevabınız evet ise, ya randevu tarihi göremiyorsunuz, ya da çok geç bir tarihe randevunuzu atıyor. Önde açık olan randevuları göremiyorsunuz. Bu bir yandan iyi, bir yandan da kötü bir durum diyebilirim.

İyi yanı şu ki; Aynı vize türünden bir kere ret alıp hemen ardından başvuru yapan birine konsolosluk görüşmesinde, durumunuzda ne değişti de tekrar başvuru yaptınız? Diye sorulabilir. Bu sorunun altını doldurabilmek, tekrar ret alabilecek durumdaki adayların durumlarını düzeltip tekrar başvuru yapmaları konusunda bir önlem olduğunu düşünüyorum. Bunun en büyük nedeni ise, çok fazla artan vize başvurularında ilk defa başvuran adaylara öncelik verilmesinin istenmesi, daha önce ret almış kişiyi de tekrar ret almaktan korumak.

Amerika Vizesi başvuru koşullarını ve gerekli evrak listelerinin ne olduğunu öğrenebilmek için buraya tıklayabilir ve tüm belgeleri inceleyebilirsiniz.


NEDEN İSTANBUL VİZE UZMANI?


İstanbul vize danışmanı veya İstanbul vize uzmanı denildiğinde HGY Vize Danışmanlık olarak akla geliyor olmaktan gurur duyuyoruz. Neden bize İstanbul Vize Uzmanı denildiğini aslında yazıyı dikkatli bir şekilde okuyan herkes rahatlıkla anlayabilir. Öncelikle Hgy Vize Danışmanları, danışmanlık verdikleri ülkelerin çoğuna gitmiş insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle vizesini aldığımız danışanlarımıza gidecekleri yerler ile ilgili bir çok bilgiyi de paylaşmaktayız. İlk defa yurtdışına çıkacak olan tüm danışanlarımızı her konuda bilgilendiriyor, seyahat planlarını yapıyor, gittikleri ülkelerdeki ulaşım ağına kadar ve toplu taşımaları nasıl kullanacaklarına dek sahip olmaları gereken bilgileri aktarıyoruz. Sadece vize almıyoruz. Vizenizi aldıktan sonra da tüm sorularınızı yanıtlıyor, seyahat ettiğiniz ülkede sizi yalnız hissettirmiyoruz. Biz bir aileyiz ve bu bizim için çok önemli…

Amacımız daha fazla kişiye hizmet vermekten ziyade, hizmet verdiğimiz danışanlarımıza hak ettikleri hizmeti en iyi şekilde sunmak bizi biz yapan en önemli unsurdur.


İSTANBUL VİZE DANIŞMANLIK HİZMET BÖLGELERİ

HGY Vize Danışmanlık, İstanbul içi danışmanlık hizmeti ile birlikte İstanbul dışı danışmanlık hizmeti de vermektedir. Ama bu sayfanın konusu İstanbul Vize Danışmanlık olduğu için, İstanbul hizmet bölgelerimizi şu şekilde sıralayabiliriz; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmekce, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.


İstanbul’un her ilçesine ve Türkiye’nin her yerine sizler için ulaşabildiğimiz için mutluyuz.

HGY Vize Danışmanlık, sizler ve konsolosluklar arasındaki en yakın köprüdür…

Sizlere bir telefon kadar yakın olduğumuzu lütfen unutmayınız.


Mutlu Günler Dileriz…31 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page