top of page

Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı
Bahçelievler Amerika Vize Danışmanlık

İstanbul Vize Danışmanları arasında onay en yüksek onay oranlarına sahip olan İstanbul Vize Danışmanı denince akla gelen HGY Vize Danışmanlık, Bahçelievler bölgesinde yaşayan danışanlarımız için de Bahçelievler Amerika Vize Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Hgy Vize Danışmanlık; Amerika turistik vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti verdiği gibi, Kanada Turistik vize, İngiltere Turistik Vize ve Tüm Schengen Vize (Almanya turistik vize, İtalya Turistik vize, Fransa Turistik Vize, Hollanda Turistik Vize, Malta Turistik Vize, Yunanistan Turistik vize ve Bulgaristan Turistik Vize) başvurularınız için de sizlere vize danışmanlığı hizmeti vermektedir.

İstanbul’un Bahçelievler semtinde ikamet ediyorsanız ve Amerika Vize başvurunuz için güvenilir ve bu süreci doğru yönetebilecek, ABD Vizesi konusunda uzman bir vize danışmanı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Amerika Vizesi alabilmek için tüm adımları detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.


Amerika Vize Randevu Süreci


Covid-19 salgınından itibaren bir çok ülkenin vize randevularının geç verilmesi gibi, Amerika Birleşik Devletleri Vize Randevuları da oldukça ileri tarihlere verilmektedir. Fakat Amerika Vizesi randevularının güzel bir yanı var ki; Aldığınız randevuyu düzenli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Konsolosluk sitesinden kontrol ederek daha erken bir tarihe randevunuzu çekebiliyoruz. Amerika Vizesi sürecinde HGY Vize Danışmanlık ile çalışan danışanlarımızın randevularını, sistemi düzenli olarak kontrol eden ekip arkadaşlarımız ile öne çekiyor, vize randevusunda diğer adaylardan bir adım daha önde olmalarını sağlayabiliyoruz. Amerika turistik vizesi vize başvuru sürecini bizimle yürüten danışanlarımız dilerler ise, kendileri de bu tarihleri öne çekebilirler. Bahçelievler Amerika vize danışmanınız sizler için her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Amerika Vize Başvurusu

Bahçelievler bölgesinde yaşıyorsanız ve Amerika Vize başvurusu yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Yine de sormak istediğiniz sorularınız varsa veya bizlerden Amerika vizesi danışmanlığı almak isterseniz, bizleri arayabilir veya whatsapp’tan bize yazabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurularınızı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’deki büyükelçiliği web sitesinden yapıyoruz. Bildiğiniz üzere, Amerika Birleşik Devletleri’nin İstanbul ve Ankara’daki büyükelçiliklerinden birinden randevunuzu sizin isteğiniz ve konsolosluk görüşmesine nerede girmek istiyorsanız, ona göre randevunuzu alıyoruz. Randevunuzu alırken, Amerika vizesi harcını sistem üzerinden online ödemek zorundayız. Bahçelievler Amerika Vize Danışmanınız bu ödemeyi sizin adınıza da yapabilir veya siz kredi kartınızdan direkt ödeme de yapabilirsiniz. Randevu ücretini ödemeden sistem randevunun tamamlanmasına ve tarihleri seçmenize müsaade etmemektedir. Amerika Birleşik devletleri, randevu görüşmenize istediğiniz konsolosluktan (Ankara veya İstanbul) yapmanıza müsaade etmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra neler yapıyoruz? İsterseniz devam edelim.

Amerika Vizesi DS-160 Formu Doldurulması


Bahçelievler bölgesinde yaşıyor ve Amerika turistik vize başvurusu yapmak istiyorsunuz. İstanbul’da vize danışmanı aradınız ve bize ulaştınız. Amerika vizeniz için randevunuzu aldıktan sonra, Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı olarak, sizler adına Ds-160 formunu biz dolduruyoruz. Tabii ki; Sizin bilgileriniz doğrultusunda. Bu formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması, vizenizi alabilmeniz adına çok önemlidir. Yanlış doldurulan bir formdan dolayı vizeniz onaylanmayabilir. Bu nedenle her koşulda, vize başvuru sürecinizde; Bu vizeniz Amerika Vize, Almanya Vize, Kanada Vize, İngiltere vizesi fark etmeksizin, işinde uzman vize danışmanları aracılığı ile yapılmasını tavsiye ediyoruz. Neden derseniz, yanlış yapılan vize başvurularından dolayı ret alan çok fazla insan ile karşılaşmaktayız.

Genel anlamda ds-160 formu, Amerika Birleşik Devletleri’nin sizle alakalı bilmek istediği tüm bilgilerin yazıldığı bir formdur. Formu doldururken girdiğiniz tarihlere ve verdiğiniz bilgilere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Sorulduğunda kanıt gösteremeyeceğiniz hiçbir bilgiyi forma yazmamalısınız.

Örnek vermek gerekirse; Formda daha önce Amerika vizesine başvurduysanız ve ret aldıysanız, ret aldığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Veya daha önce yurtdışına çıktıysanız, forma bunu eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. Hiç yurtdışına çıkmadıysanız ve yurtdışına çıktım işaretlediyseniz bu da bir ret sebebi olacaktır. Çünkü konsolosluk görüşmesinde pasaportunuz incelenmektedir. Bu nedenle yurtdışına daha önce çıktıysanız ve daha sonra pasaportunuz yenilendi ise, eski pasaportunuzu da yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Ds-160 formunuzda yer alan bilgileriniz, konsolosluk mülakatı sırasında konsolosluk görevlisi tarafından erişilebilir olacaktır. Bu nedenle size sorulan sorular ile mülakat sırasında vereceğiniz cevapların birbirleri ile uyumlu olması vizenizin onaylanması adına önemlidir.

Amerika Vizesi Gerekli Evraklar

Hgy Vize Danışmanlık tarafından vize randevunuz alındı, doldurulması zorunlu olan Ds-160 formunuz eksiksiz bir şekilde dolduruldu ve şimdi de gerekli evrakları vize randevu gününüze kadar hazırlamanız kaldı. Peki nedir bu evraklar? Dilerseniz başlayalım.

-Pasaport: Geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Bundan kastımız nedir? 10 yıldan eksik olmaması, yıpranmış olmaması ve Amerika Vizenizin basılabilmesi için en az 2 boş sayfanın gerekli olması demektir. Aynı zamanda, planladığınız Amerika tatilinin bitiş süresinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin bulunması önemlidir. Lütfen yeni pasaport çıkaracaksanız, 10 yıllık bir pasaport çıkartmanızı tavsiye ederiz.

-Vize Harcı Dekontu: Randevunuzu aldığımız sırada online olarak ödemiş olduğumuz vize harcı dekontunun bir çıktısını da dosyanıza eklemelisiniz.

-Ds-160 formu onay sayfası: Doldurulan ds-160 formunuzun onay sayfası da dosyanızın ilk başında bulunması gereken en önemli belgelerden bir tanesidir.

-Biometrik fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğrafınızın olması gerekmektedir. Daha önce schengen vizesi için çektirmiş olduğunuz biometrik fotoğrafı kullanamazsınız. Bunu bizlere fazlaca soruyorlar. Amerika vizesi için çektirmeniz gereken biometrik fotoğraf ölçüleriniz 50mm*50mm olmalıdır. Zaten konsoloslukların istedikleri fotoğraf boyutlarına bütün fotoğrafçılar hakimdir.

-Rezervasyon Bilgileri: Planladığınız Amerika seyahati boyunca nerede kalacağınızı gösteren, onaylanmış bir rezervasyon çıktınızı dosyanıza eklemelisiniz. Bu, oldukça önemlidir.

-Banka Hesap Dökümleri: Bu seyahati eğer sizler kendiniz karşılayacak iseniz, bankadan son 3 aylık banka hesap dökümünüzü ve aynı zamanda son bakiyeyi gösteren yazıyı belgelerinize eklemelisiniz. Bankada ne kadar para göstermem gerekir? Sorusu fazlaca bizlere sorulmaktadır. Arkadaşlar kendiniz planladığınız tatilinizin, konaklama ücreti, uçak biletleri, günlük yeme içme ve gezme masraflarınızı hesaplayarak bu cevaba ulaşabilirsiniz. Ama şunu da belirtmem gerekir ki, 1 haftalık Amerika tatiliniz 2.000 dolar tutuyor ve hesabınızda sadece 2.000 dolar var ise, bu vizeyi almanız biraz zor olabilir.

-Çalışan iseniz işyeri belgeleriniz (HGY Vize tarafından bilgi verilecektir.)

-İşyeri sahibi iseniz işyerinize ait bir takım belgeler (HGY Vize tarafından bilgi verilecektir.)

-Emekli iseniz emeklilik belgeleriniz.

-Varsa ek gelir belgeleriniz (Kira vs)

-Tapularınız: Varsa ev, arsa, araba gibi varlıklarınızın tapularını ve ruhsatlarını da dosyaya eklemelisiniz.

-Öğrenci iseniz tüm belgelere ek olarak “öğrenci belgesi” de eklemelisiniz.


Genel anlamda hazırlamanız gereken evraklar bu şekildedir. Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı olarak ayrıntılı Amerika vize evraklarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amerika Vize Mülakatı

Randevunuz alındı, formlarınız dolduruldu ve belgeleriniz Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık tarafında da hazırlandıysa, artık vize mülakatına hazırlanmanın zamanı gelmiştir. Dilerseniz öncelikle bu mülakatın nasıl ve nerede yapıldığından bahsedeyim, ardından Amerika vizesi mülakatı için gerekli tiyoları sizlerle paylaşalım.

 

Amerika Vizesi mülakatı, Amerika İstanbul konsolosluğunda veya Amerika Ankara Konsolosluğu’nda yapılmaktadır. Mülakatınızı Türkçe veya İngilizce yapabilirsiniz. Mülakatta konsolosluğa girerken yanınızda telefon, akıllı saat, bileklik, ipad, bilgisayar vb gibi eşyalar sokamazsınız. Dilerseniz varsa aracınızda bırakabilir veya konsolosluk çevresinde emanet alan iş yerlerine cüzi bir ücret karşılığında bırakabilirsiniz.

Amerika vize mülakatı görüşmenize giderken dış görünüşünüze dikkat etmelisiniz. Saçınız sakalınız ve giyinişiniz düzgün olmalı. Sonuçta ciddi bir kuruma gidiyorsunuz ve ilk intiba her zaman önemlidir. Mülakat sırasında size sorulan sorular dışında bir şeylerden bahsetmekten kaçınmalısınız. Mülakatınız esnasında sizden istenilecek olan belgelerinizi hazırda tutmalısınız. Hiç belgenizi istemden mülakatınızı sonuçlandırabilirler veya bir takım belgeler isteyebilirler. Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık, sizleri tüm bu süreçlere eksiksiz bir şekilde hazırlayacaktır.

 

Mülakatınız boyunca konsolosluk, sizlerin ülkenize tekrar geri dönüp dönmeyeceğini anlamaya çalışacak ve bu yönde sorular soracaktır. Eğer sizin ülkenize geri dönme niyetinde olmadığınızı düşünürler ise, vizenizi onaylamayacak, pasaportunuzu size bir evrak ile birlikte teslim edecektir. Bu evrağın üzerinde neden ret aldığınız ile ilgili açıklamalar mevcuttur. Genelde 216 b nolu ret kodu ile vize retlerinin alındığını görmekteyiz.

216B nolu ret kodu, geri döndürülemeyebilir bir ret kodu değildir. Konsolosluk, o an için sizin vizeye uygun olmadığınızı düşünmüştür. Dilerseniz daha sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Vize danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık, danışanlarının vizelerinin onaylanması için tüm detayları danışanlarının durumu bazında düşünür ve ret almaması için gerekli tüm eksiklikleri giderir.

Amerika Vizesi Görüşmesi Detayları


Amerika Birleşik Devletleri, bir çok nedenden dolayı vizenizi reddedebilir fakat genelde ülkenize geri dönmeyeceğinizi düşündükleri için ret verirler. Bu hususta sizler ne yapmalısınız? Ülkenize olan bağlarınızı, aile, okul, iş vb. gibi tüm bağlarınızı net bir şekilde sunabilmelisiniz. Bu da doğru yapılmış bir vize başvurusu ile mümkün olmaktadır.

Mesela okulunuz var ise, mezun olduktan sonra Türkiye’de nasıl bir kariyer hedeflediğinizi ve planlarınızı doğru bir şekilde anlatabilmelisiniz.

Aileniz var ise buradaki hayatınızın ve işinizin gayet iyi olduğunu, başka bir ülkeye gidip ülkenize geri dönmeme gibi bir sorununuzun olmadığını iyi bir şekilde ortaya koymalısınız.

Yanlış vize türlerinden kaçınmalısınız. Mesela bir çok vize danışmanı, daha fazla para kazanabilmek adına, insanları dil okullarına vs yönlendiriyorlar. Eğer dil okuluna başvuracaksanız, bunun bir gerekçesi olmalı. Hali hazırda yaptığınız işinizin dil bilme zorunluluğu veya mezun olacağınız bölümde yapmak istediğiniz kariyere iyi bir dil öğrendikten sonra ulaşabileceğinizi kanıtlayabiliyorsanız sorun yoktur. Fakat işiniz veya kariyeriniz için dil bilme zorunluluğu yok ise, muhtemelen dil okulu vizesinden de ret alacaksınızdır.

 

Amerika Birleşik Devletleri, seyahat geçmişinizi oldukça önemser. Daha önce hiçbir yurtdışı seyahatiniz yok ise, Amerika vizesi olmanız biraz zor olabilir. Bu nedenle pasaportu boş olan danışanlarımız Amerika vizesi almak istediklerinde onlara bu vizesi alabilmeleri için öncelikle neler yapmaları gerektiği konusunda yönlendiriyor, bir vize kariyeri çiziyoruz.

Bu nedenle vize başvurunuzu yaparken Bahçelievler Vize Danışmanı’nı aradığınızda size öncelikle hangi vize türünde başvuru yapmak istediğinizi soruyoruz ve bu vize türüne uygun olup olmadığınız hakkında konuşuyoruz. Unutmayın ki; Alınamayacak bir vize türü yoktur. Sadece, yanlış ve yetersiz yapılmış başvurular vardır.

Bahçelievler Amerika Vize Danışmanı Hizmet Bölgelerimiz

Bu yazımızda, İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde yaşayan ve Amerika Vizesi almak isteyen danışanlarımız için neler yapmaları gerektiğini ve Bahçelievler Vize Danışmanı olarak bizlerin sizler için ne gibi hizmetler verdiğimizden bahsettik. İstanbul Vize Danışmanı arasında en çok onay oranına ulaşmış olan Hgy Vize Danışmanlık olarak Bahçelievler’in Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi, Bahçelievler Çobançeşme Mahallesi, Bahçelievler Fevzi Çakmak Mahallesi, Bahçelievler Hürriyet Mahallesi, Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi, Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi, Bahçelievler Soğanlı Mahallesi, Bahçelievler Şirinevler Mahallesi, Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi ve Bahçelievler Zafer Mahallesi’nin tamamına hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

İstanbul Vize Danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık, Amerika turistik vize, Kanada Turistik Vize, İngiltere Turistik Vize, Almanya Turistik Vize, İtalya Turistik vize ve tüm Schengen Vize başvurularınız için sizlere bir telefon kadar yakındır.

Lütfen bizleri aramadan vize başvurunuzu yapmayın. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Esen kalın.

HGY VİZE DANIŞMANLIK7 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page