top of page

Ataşehir Amerika Vize Danışmanı


Merhabalar Arkadaşlar

HGY Vize Danışmanlık olarak Amerika Vize, Kanada Vize, İngiltere Vize ve tüm Schengen Vize başvurularınız için, Türkiye’nin tamamına hizmet verdiğimiz gibi Ataşehir’de yaşayan kişilere de Ataşehir Vize Danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu yazımızda Ataşehir’de yaşayan ve vize başvurusu yapmak isteyenler için ne gibi hizmetlerimizin olduğundan ve Ataşehir Vize Danışmanı olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden bahsedeceğiz. Yurtdışına gitme hayaliniz var ise ve vize alamamaktan korkuyorsanız, hiç korkmayın. HGY Vize Danışmanlık, Amerika turistik vize başvurularınızda, İngiltere Turistik Vize başvurularınızda, kanada turistik vize başvurularınızda ve tüm Schengen ülkeleri için yapmak istediğiniz turistik başvurularınızda yanınızdadır.


Ataşehir Amerika Vize Danışmanlık

HGY Vize Danışmanlık Merkezi olarak, Ataşehir’de yaşayan ve Amerika’ya turistik vize almak isteyen kişiler için Amerika Turistik Vize danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Harika bir New York tatili planlıyor ve vize almaya karar verdiyseniz ve şuan bu yazıyı okuyorsanız, doğru yerdesiniz diyebilirim. Sürecimizi bizleri aradığınızda daha detaylı anlatacağız fakat buraya da yazmak isteriz. Ataşehir vize danışmanınız, Amerika vize başvurularınızın tüm süreçlerinde sizler ile olacak, doldurulması gereken formları dolduracak, hazırlanması gereken evraklarınızı hazırlayacak ve sizleri Amerikan konsolosluğunda gerçekleşecek olan Amerika Vize Mülakatına sizleri hazırlayacaktır.

Bu süreçler kulaktan dolma bilgiler kadar karışık olmamak ile beraber, basit süreçler de değillerdir. Lütfen Amerika turistik vize başvurusu yapacaksanız, Abd vize konusunda uzmanlaşmış biz veya bizim gibi danışmanlık şirketlerinden hizmet almanızı tavsiye ederiz. Çünkü formlarınızdaki bir hata veya konsolosluk mülakatınızda yapacağınız bir hata, vizenizin onaylanmamasına neden olabilir.

Bilindiği üzere, artık Amerikan konsoloslukları, aynı vize türünden ret almış kişilere, tekrar vize başvurusu yapmak istediklerinde ortalama 2 yıl beklemeleri konusunda geç randevu vermektedir. Bu da, girdiğiniz vize mülakatını almanız gereken sürecinizin daha başarılı yönetilmesini ön plana çıkarmaktadır. Ataşehir Amerika Vize Danışmanınız olan HGY Vize Danışmanlık, Abd vizenizin tüm süreçlerinde sizler ile birlikte ve yanınızda. Dilerseniz, Amerika vize başvurusu süreçlerine bir göz atalım.

 

Ataşehir Amerika Vize Başvurusu


Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Vize başvurularını, İstanbul ve Ankara’da bulunan konsolosluklarından gerçekleştirmektedir. Sizler için, Amerika vize randevunuzu isteğiniz üzerine İstanbul veya Ankara’dan alıyoruz. Vize başvurusu yaparken ödenmesi gereken Abd vize harcını online olarak ödemekteyiz. Ödemenizi yaptıktan sonra randevu sayfasından talep ettiğiniz konsolosluktan (Ankara veya İstanbul) vize randevunuzu alıyoruz. Ardından sizin için doldurmamız gereken DS-160 formunu eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz. Eğer Amerika Vizesine eşiniz veya arkadaşınız ile başvuruyorsanız, randevuya beraber girebilmeniz için gerekli planlamayı biz, sizler adına yapıyoruz. Ds 160 formunu, sizlerden aldığımız bilgilere göre yapmaktayız. Bu form, vizenizin alıp alamayacağınızın yüzde 50’si diyebilirim. Çünkü Amerika vize mülakatı için konsolosluğa gittiğinizde, konsolosluk görevlisi veya vize görevlisi, sizinle ilgili doldurulmuş bu evrağı bilgisayarında görüntülüyor ve sizlere bunun üzerinden sorular soruyor.

Doldurduğumuz DS 160 formu ile size sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar birbirleri ile uyumlu olmak zorundadır. Aksi takdirde vizeniz onaylanmayabilir. Bu nedenle formu Amerika Vizesi konusunda profesyonel olan vize danışmanlıkları ile doldurmalı, mülakata da o danışman ile hazırlanmalısınız. Unutmayın ki, ret alırsanız eğer, tekrar başvuru yapabilmek için en az 2 sene beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Ataşehir Amerika Vize Danışmanı olan HGY Vize Danışmanlık, ds160 formunuzu doldurduktan sonra, Amerika turistik vizeniz için hazırlamanız gereken evrakları toparlar ve vize mülakatınıza eksiksiz bir şekilde gitmenizi sağlar. Amerika vizesi için gerekli evraklara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu sayfada gerekli olan tüm evraklarınız eksiksiz bir şekilde belirtilmiştir.

Evraklarınızı da hazırladıktan sonra, Amerikan konsolosluğunda yapılacak olan mülakata sizleri hazırlamaktayız. Bu mülakatta sizlere bir takım sorular soracaklar ve bu soruları sizlerden yanıtlamanızı isteyecekler. Bu mülakat Amerika vizenizi alabilmeniz için çok önemlidir arkadaşlar. Heyecanlanmadan, sizlere sorulan sorulara kısa ve net, kendinizden emin cevaplar vermeniz oldukça önemlidir. Sorulan sorulara, vermeniz gereken cevaplara ve ne tür cevaplar vermeniz gerektiğine, Ataşehir Amerika Vize danışmanınız olan HGY Vize danışmanlık’ın Amerika vizesinde uzman danışmanları sizleri en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Amerika vize görüşmesi anında vizenizi aldığınız veya alamadığınız o an netleşir. Eğer konsolosluk size pasaportunuzu geri vermiyor ise, vizeniz onaylanmış demektir. Ama pasaportunuz ile beraber size bir evrak veriyorsa, vizeniz onaylanmamıştır ve verdiği evrakta, neden onaylanmadığı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri vize mülakatlarında birçok ret kodu vardır. Bunlardan en yaygın olan ret kodu ise, 214b nolu koddur. Nedir bu 214b nolu kod?


214b nolu red kodu nedir?


Amerika Birleşik Devletleri, vize görüşmesi esnasında sizlere vizenizin onaylanıp onaylanmadığını açıklar. Onaylanmadı ise, pasaportunuz ile beraber verdiği evrakta, neden onaylanmadığı ile ilgili bir belge sunar. Ülkemizde genelde Abd Vizesi onaylanmama nedeni olarak 214b ile karşılaşmaktayız.

Eğer red sebebiniz, bu kod ile işaretlenmiş ise, konsolosluk; Sizin Amerika vizesine şu an uygun olmadığınızı, Amerika’ya giriş yaptıktan sonra ülkenize geri döneceğinizi düşünmediği gerekçesi ile ret vermiş demektir.

Amerika vize başvurusunun göçmenlik yasasına göre 214b nolu ret kodu kararına itiraz edilemez ve o başvuru tekrar gözden geçirilemez. Bu reddi alan aday, durumunda değişiklikler olduktan sonra ve bunu kanıtlayabiliyor ise, tekrar başvuru hakkına sahiptir ve tekrar başvuru yaptığında tekrar başvuru harcı ödemek zorundadır. Amerika vizesi uzmanı olan HGY Vize, sizi vize görüşmesine hazırlarken, profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır ve Amerikan konsolosluğu görüşmesinde ülkenize tekrar geri döneceğinizi ve neden dönmeniz gerektiği ile ilgili kanıtları da hazırlar.

Unutmamak gerekir ki, alınamayacak bir vize yoktur. Yanlış veya hatalı yapılmış vize başvuruları vardır.

Bu süreçte, bir danışman ile çalışmanın ne kadar önemli olduğunu kendiniz de anlıyorsunuz zaten. Amerika vizesini alabilmek için, konsolosluğun mülakat soruları içerisinde genelde sizin ülkenize geri dönme niyetinde olup olmamanız sorgulanmaktadır. İyi hazırlanmış bir aday, bunu belgeleri ile kanıtlayabiliyor ve vizesini alabiliyor. Amerika Vize Mülakatı soruları ve cevapları ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Şunu belirtmeliyim ki; Her vize başvurusu kişiye özeldir ve kişiye göre hazırlık yapılmalıdır. Bir başkasının vermesi gereken cevap, sizin vermeniz gereken cevap olmayabilir. Bu nedenle danışmanınız önce sizin durumunuzu, ardından size gelebilecek sorulara nasıl cevaplar vermeniz gerektiğini size anlatacaktır.


221g ret kodu nedir?

Eğer size verilen belgede 221g nolu kod işaretli ise(idari işlem diye adlandırdığımız), konsolosluğun işlemlerinize devam edebilmesi için sizden bir takım belge ve ek evrak istediği anlaşılır. Verilen belgede eksik olan evrakları hangi prosedür ile ulaştıracağınızın bilgisi zaten mevcuttur. İşlemlerinizin devam edebilmesi için tekrar vize harcı ödemenize gerek yoktur.

Ataşehir Amerika Vize Danışmanınız olan HGY Vize danışmanlık, daha önce alınmış reddiniz var ise, nedenlerini sizler için araştırır, tekrar başvuru yapabilmeniz için durumunuzda ne gibi düzeltmeler yapmanız gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgiler verir. Yasal olarak ret alsanız dahi hemen başvuru hakkınız evet vardır. Fakat yeni ret aldıysanız, konsolosluk sizde birtakım eksikler görmüştür. Aradan zaman geçmesini ve sizler adına konsolosluğun gördüğü eksiklikleri tespit edip gerekli düzenlemelerin yapılması oldukça önemlidir. Bu hususta “Neden bir vize danışmanı ile çalışmalıyım” diye soruyorsanız, bu konu ile ilgili yazdığımız yazımızı okuyabilir, aklınıza takılan her şey için bizleri arayabilirsiniz.

 

Ataşehir Amerika Vize Danışmanı Hizmet Bölgeleri

Ataşehir'de yaşıyorsanız ve Amerika turistik vize başvurusu yapacaksanız, bizler ile iletişime geçebilirsiniz. HGY Vize Danışmanlık, tüm Türkiye'ye hizmet verdiği gibi, Ataşehir'in Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi, Ataşehir Atatürk Mahallesi, Ataşehir Barbaros Mahallesi, Ataşehir Esatpaşa Mahallesi, Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi, Ataşehir Fetih Mahallesi, Ataşehir Ataşehir İçerenköy Mahallesi, Ataşehir İnönü Mahallesi, Ataşehir Kayışdağı Mahallesi, Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi, Ataşehir Mevlana Mahallesi, Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi, Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi, Ataşehir Örnek Mahallesi, Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi, Ataşehir Yenisahra Mahallesi ve Ataşehir Yenişehir Mahallesi'ne hizmet vermektedir.


Unutmayın ki; Ataşehir Amerika Vize Danışmanınız olan HGY Vize danışmanlık, sizler ile konsolosluklar arasındaki en yakın köprüdür. Hayallerinizi ertelemekten vazgeçin.

Doğru an, bu an. Hayallerinize giden yolda yanınızdayız.

Esen kalın…

21 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page