top of page

Almanya'da Başka Nereleri Gezebilirim?

Bir önceki yazımda Almanya Turistik Vize başvuruları hakkında bilgi vermiş ve Almanya Seyahatin için bir kaç rota önerisinde bulunmuştum. Bu yazım da ise; Sana bir kaç rota fikri daha sunuyorum... :)

Miniatur Wunderland

Almanya’ya seyahatinin arasına mutlaka eklemen gereken bir rotadan bahsedeceğim şimdi sana; Dünya’nın en büyük demiryolu minyatürü. Evet yanlış duymadın=) Gerrit ve Frederik Braun tarafından yapılan bu harika minyatürün içine girdiğin an kendini kaybedeceğinin garantisini verebilirim. Londra ve New York’tan sonra dünyanın en büyük üçüncü limanının bulunduğu Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan minyatür sadece bir demiryolundan oluşmamakla birlikte; İçerisinde minyatür arabalar, minyatür binalar ve minyatür ağaçlar mevcut. Minyatür; Knuffingen, Alpler, Avusturya, Hamburg, Amerika, İskandinavya, İsviçre, Venedik, Orta Almanya, Amerika ve Hamburg Havalimanı'nın bir replikasından oluşmaktadır.


Heidelberg

Almanya’nın Güneybatısında yer alan, tarih kokan yapılarıyla Heidelberg. Tam bir tarih düşkünüysen mutlaka görmen gereken bir şehir. Roma imparatorluğu döneminde kurulmuş olan şehrin; 13 – 18. Yüzyıllar arasında Alman seçici prenslerinin yerleşim yeri olduğunu biliyor muydun? 1836’da Almanya’nın en eski Üniversitesi olma özelliğini taşıyan ve 1386’ da kurulan Heidelberg Üniversitesi de buradadır.

Ortaçağ mimarini hala koruyan, trafiğe kapalı olan; Altstadt (Eski Şehir) ve Hauptstrasse Caddesi’nde mutlaka bir yürüyüş yapmalısın.

Tam bir Gotik mimarisi hayranıysan; Heidelberg Scgloss’u (Kale) mutlaka ziyaret etmelisin.

Alman eczacılık tarihini merak ediyorsan, kalenin içerisinde yer alan Deutsches Apotheken Museum’a (Alman Eczacılık Müzesi) da bir uğramalısın derim.Köln

Tam bir Alman Çikolatası canavar mısın? O zaman Köln’e yolun düşürse; Schokoladen Museum’u (Çikolata Müzesi) ziyaret etmelisin. Çikolatanın tarihine dair öğrenmen gereken ne varsa hepsi burada seni bakliyor…

Mimari yapılara hayransan; Köln Katedrali, Great St. Martin Kilisesi, Aziz Gereon Bazilikası ve St. Maria im Kapitol Katolik Kilisesi mutlaka görmen gereken yerler diyebilirim.Baden-Baden

Sağlığına yeterince düşkünsen, her gittiğin ülke de mutlaka bir kaplıca arayışı içerisindeysen, Almanya’nın güneybatısında Baden-Württemberg eyaletine bağlı Baden-Baden kaplıca şehri tam sana göre. Baden-Baden de iki termal havuzu ve birçok spa oteliyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Buradan çıktıktan sonra en az 10 yaş gençleşeceğini garanti edebilirim=)


Son olarak; Bir Almanya seyahati veya başka bir Avrupa ülkesi seyahati planlıyorsanız;

Bizi arayabilirsiniz.10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page