top of page

Almanya Turistik Vize Başvurumu Nasıl Yapabilirim?


Almanya’nın tarihi Roma İmparatorluğu dönemine kadar dayanmaktadır. Gerek edebiyat gerekse sanatsal alanda Dünya’ya yön vermiş ve birçok aydın çıkarmış bu ülke özellikle Türkiye’den çok fazla vize başvurusu almaktadır.

Bu yazımda Almanya Turistik Vize başvurusu yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikli olarak; pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve en az 1 yıl geçerliliğini korunması gerekmektedir. Bununla birlikte; talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerliliğinin olması da bir başka husustur.

Evlilik ve boşanma gibi durumlarda; soyadınızda bir değişiklik olduysa pasaportunuzu mutlaka güncellemeniz gerekmektedir aksi takdirde birbiriyle uyuşmayan evraklar söz konusu olduğunda başvurunuz kabul edilmez.

Almanya vize başvurunuzu yaparken; ‘Başvuru Formu’nu eksiksiz ve hatasız olarak doldurduğunuzdan emin olmalısınız. HGY Vize Danışmanlık tarafından hizmet aldığınız takdirde, deneyimli temsilcilerimiz Almanya Vize Başvuru Formunu sizin adınıza doldurmaktadırlar.

Tüm Schengen Vizelerinde olduğu gibi Almanya Vize Başvurusu sırasında da en az 30.000 Euro'luk ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan ‘Seyahat Sağlık Sigorta’nızı yaptırmayı unutmamalısınız.

Evraklarınızı hazırlarken; seyahat amacınız, seyahat süreniz, seyahat sırasında konaklayacağınız yer bilgileri çok önemlidir. Bununla birlikte; tüm seyahat giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösterir belgeleri de ‘Gerekli Evrak’ listenize eklemeyi unutmayın derim. Almanya Schengen Vize başvurunuzu eksiksiz ve deneyimli kişiler eşliğinde yapmak isterseniz biz tam da bunun için buradayız. Vize başvurunuz sırasında banka hesap dökümleriniz ve bankada göstermeniz gereken para miktarıyla ilgili olarak İstanbul HGY Vize Danışmanlık Temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize başvurunuz sırasında, seyahat amacınızı ve yol rotanızı nasıl çizdiğinize dair açıklamalı bir ‘Niyet Mektubu’ yazmanız son derece önemlidir. Niyet Mektubunuzda Almanya ziyaretinizin sebebini, gezeceğiniz yerleri veya şehirleri, Almanya’da görmek istediğiniz yerleri, eğer ki başka Schengen ülkelerine de geçiş yapacaksanız o ülkeleri ve o ülkelerde nereleri gezeceğinizi detaylı bir şekilde anlatmanızı öneririm. Vereceğiniz bu bilgiler sizin gerçekten turistik amacıyla Almanya’yı ziyaret etmek istediğinizi kanıtlayıcı nitelikte olacaktır.

Almanya Turistik Vize Başvurularında konsolosluk sizden 'Almanca Dil Bilgisi' yeterliliği beklemez. Almanca bilmeden de gönül rahatlığıyla ‘Turist’ olarak bu vize türüne başvuru yapabilirsiniz.Peki Almanya’ya Gitmişken Nereleri Ziyaret Etmelisiniz?


Almanya Schengen Vize Başvurunuzu yapmadan önce size yol haritanızı belirlemenizde yardım olacak rota fikirleri…


Berlin Duvarı Anıtı

Birçok filme konu olmuş ancak en önemlisi bir dönemin acılarını bünyesinde barındıran, utanç duvarından anıt’a nail olmuş bir yapı. Büyük açık hava sergisi, dokümantasyon gözlem kulesi ve ziyaretçi merkezi olmak üzere 3 bölümden oluşan bu anıt’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Rügen Adası (Rugia)

Almanya’nın kuzey doğusunda yer alan Mecklenburg-Vorpommern eyaletin de Almanya’nın en büyük adası olma özelliğini taşıyan Rügen Adası mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Baltık Denizinde bulunan, adeta cennetteymiş hissi veren, muhteşem bir manzaraya sahip olan bu adada kayın ve tebeşir kayalıklarına hayran kalacağınızı garanti ediyorum.

Rahatlamak ve bir spa keyfi yaşamak istiyorsanız Rügen Adası sizin için en doğru seçimlerden birisi. Bünyesinde bulunan lüks otellerde inanılmaz bir spa keyfi yaşayabilirsiniz.

Binz, Sellin ve Göhren sahil beldelerini mutlaka görmelisiniz. Bozulmamış plajları ile her yaz yabancı turistleri kendisine çeken ada’da sörf, kiting ve yelkencilik yapabilirsiniz.Goethe House (Goethe Müzesi)

Alman Edebiyatı’nın enlerinden Johanna Wolfgang von Goethe hakkında neler biliyorsunuz? Bir kitap severseniz hele ki dünya klasiklerine hayransanız, Goethe’nin en ünlü eseri ‘Genç Werther’in Acıları’nı nerede yazdığını ve yaşadığı evi merak ediyorsanız işte tam size göre bir lokasyon burası.

Burada yazar hakkında merak ettiğiniz birçok şeyi bulabileceğiniz gibi, içerisinde bulunan hediyelik dükkandan kendinize anı satın alabilirsiniz.
Müzeler Adası

Müzelerin müdavimiyseniz Almanya’nın başkenti Berlin’de Spree Nehri’nin üzerinde bulunan bu küçük adayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan ada içerisinde; Eski Müze (Altes Museum), Yeni Müze (Neues Museum), Eski Ulusal Galeri (Alte Nationalgalerie), Bode Müzesi ve Bergama Müzesi (Pergamonmuseum) bulunmaktadır.Bamberg

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne giren bir başka yeri daha keşfetmek ister misiniz? O zaman bir sonraki durağınız mutlaka Bavyera’da bulunan Bamberg Şehri olmalı derim. Dumanlı birasıyla ünlü olan bu şehre gitmişken yerel üretici barını gezmeden turunuzu tamamlamamalısınız.

Şehrin nehir kıyısında bulunan ‘Klein Venedig’ (Küçük Venedik)’i gezebilir, St. Martin Kilisesinden mükemmel manzarayı izleyebilir, yorgunluğunuzu atmak için St. Michael’s Monastery’de soluklanabilir ve burada bulunan bira müzesini gezebilirsiniz.Mercedes Benz Müzesi

Tam bir otomobil tutkunuyum diyorsanız Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan Mercedes Benz Müzesi’ne hayran kalacaksınız. Burada 1886’dan günümüze tarihi bir serüven sizi bekliyor olacak.
Köln Katedrali

Almanya’nın Köln şehrinde bulunan Avrupa’nın en büyük gotik katedralini görmek istiyorsanız doğru adres. Merkez garın hemen yanında bulunan yapının yapımı 632 yıl sürmüştür. Almanya’ya kadar gitmişken bu ihtişamlı yapıyı ziyaret etmeden geri dönmemenizi öneririm.Neuschwanstein Şatosu

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Hohenschwangau kasabasına yakın bir dağın tepesine inşaa edilmiş yapı. Ve bu yapı; Walt Disney’e ilham veren masalsı yapı olarak zihinlerde yerini almıştır. Biraz hayalperest iseniz ve masalsı bir gün geçirmek istiyorsanız Almanya’nın ‘Romantik Yol’unun final noktasındaki bu şatoya bir uğramalısınız.
Allianz Arena

Sırada, ‘futbolsuz yapamam’ diyenler için doğru bir rota var. Almanya’nın Münih şehrinde bulunan UEFA’nın 5 yıldızlı stadyumlarından biri. Yüksek teknoloji ile donatılmış olan stadyumun içerisinde bulunan müzeyi de mutlaka gezmelisiniz.

54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page